Login
Home
Sign Up
Leagues
Tournaments
Classes / Clinics
Drop-In / Pickup
Schedule
Classifieds
Feedback
Links
About Us
Contact Us
Schedule of Games
Games on Sunday, January 20, 2019
<
January 2019
>
S
M
T
W
T
F
S
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
League
Home
Away
Time/Status
Venue
Officials
Youth (WINTER 1) SD2 SAT/SUN 2010 Boys SILVER
2010 HEAT
0 - 0
2009/2010 Linthicum Ferndale
Complete
Harmans Premier Field #5
Youth (WINTER 1) SD2 SAT/SUN 2010 Boys GOLD
Catonsville Cobras 2010 Gold
2 - 2
HES Rugrats
Complete
Harmans Premier Field #4
Youth (WINTER 1) SD2 SAT/SUN 2009 Boys SILVER
Leyendas
2 - 5
Coppermine SC II
Complete
Harmans Premier Field #5
Youth (WINTER 1) SD2 SAT/SUN 2007 Girls GOLD
2008 Pipeline Black
4 - 1
2007 BSC Strikers
Complete
Harmans Premier Field #4
Youth (WINTER 1) SD2 SAT/SUN 2010 Boys GOLD
PSC Prime
3 - 1
SDFC 2010 Premier
Complete
Harmans Premier Field #4
Youth (WINTER 1) SD2 SAT/SUN 2009 Boys GOLD
Waldorf SC Orange '09
2 - 9
Coppermine SC
Complete
Harmans Premier Field #5
Youth (WINTER 1) SD2 SAT/SUN 2010 Boys SILVER
2010 HEAT
8 - 1
2011 Pipeline Black
Complete
Harmans Premier Field #4
Youth (WINTER 1) SD2 SAT/SUN 2010 Boys SILVER
2011 SESC Warriors
5 - 5
2010 Bayhawks
Complete
Harmans Premier Field #5
Youth (WINTER 1) SD2 SAT/SUN 2010/2009 Girls
2010 Pipeline Black
2 - 7
2009 Baltimore Celtic Unity
Complete
Harmans Premier Field #4
Youth (WINTER 1) SD2 SAT/SUN 2011 Boys SILVER
SDFC 2011/12
3 - 0
Meteors Soccer Club
Complete
Harmans Premier Field #4
Youth (WINTER 1) SD2 SAT/SUN 2007 Girls GOLD
2007 CCSC Wildfire
2 - 2
2007 Pipeline Black
Complete
Harmans Premier Field #5
Youth (WINTER 1) SD2 SAT/SUN 2011 Girls
SAC Premier Blue 2011
6 - 0
Pipeline Black 2011
Complete
Harmans Premier Field #4
Youth (WINTER 1) SD2 SAT/SUN 2009 Boys BRONZE
SDFC 2009 United
3 - 3
Pipeline 2009 Gold
Complete
Harmans Premier Field #5
Youth (WINTER 1) SD2 SAT/SUN 2010 Boys SILVER
2010 Broadneck Thunder
2 - 5
2010 SDFC United
Complete
Harmans Premier Field #4
Sun Coed Open 4th div United
Shamrocks
4 - 9
WaterBereak
Complete
Harmans Premier Field #5
Sun Coed Open 3rd div Gold
The Magnolia and Chill
4 - 3
Juventus
Complete
Harmans Premier Field #4
Sun Coed Open 4th div United
Galaxy
11 - 3
Shamrocks
Complete
Harmans Premier Field #5
Sun Coed Open 4th div United
Reckless
6 - 2
WaterBereak
Complete
Harmans Premier Field #4
Sun Coed Open 3rd div Silver
Pitch Slap
2 - 4
Dank Engines
Complete
Harmans Premier Field #5
Sun Coed Open 3rd div Silver
Goalie and Co.
5 - 5
United
Complete
Harmans Premier Field #4
Sun Coed Open 3rd div Silver
Apollo FC
11 - 7
Hockey Court FC
Complete
Harmans Premier Field #5
Sun Coed Open 4th div Eagles
Elite
4 - 4
The Blue Machines
Complete
Harmans Premier Field #4
Sun Coed Open 4th div Eagles
Real Quetzal FC
10 - 4
Sometimes We Were Purple
Complete
Harmans Premier Field #5
Sun Coed Open 3rd div Gold
Ajax FC
5 - 9
Calle Force
Complete
Harmans Premier Field #4
Sun Coed Open 4th div Eagles
Super Dragons
8 - 3
DMV United
Complete
Harmans Premier Field #5
Sun Coed Open 4th div United
Wet Nutmeggers
3 - 0
Chive So Hard
Complete
Harmans Premier Field #4
Sun Coed Open 3rd div Gold
Toon Squad
4 - 3
Guarani
Complete
Harmans Premier Field #5
Sun Coed Open 3rd div Silver
The Snakes
3 - 0
Baltimore united
Complete
Harmans Premier Field #4
Calendar
<
January 2019
>
S
M
T
W
T
F
S
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Events on Sunday, January 20, 2019
10:00 AM
3:00 PM
SDFC Winter 2: Sunday Clinics (Ages 3-11) (10am-3pm) (1/20 - 3/10)
SD1 Jessup 5v5 Field 3
3:00 PM
8:00 PM
SDI Sun Coed 3rd div
SD1 Jessup Premier Field 2
5:00 PM
9:00 PM
SDI Sun Coed 2nd div
SD1 Jessup Premier Field 1
5:00 PM
8:00 PM
SDII Sun Coed 3rd Gold
SD2 Harmans Premier Field 4
5:00 PM
8:00 PM
SDII Sun Coed 4th Eagles
SD2 Harmans Premier Field 5
8:00 PM
12:00 AM
SDI Sun Coed 4th United
SD1 Jessup Premier Field 2
8:00 PM
11:00 PM
SDII Sun Coed 3rd Silver
SD2 Harmans Premier Field 4
8:00 PM
11:00 PM
SDII Sun Coed 4th United
SD2 Harmans Premier Field 5
9:00 PM
12:00 AM
SDI Sun Coed 4th Eagles
SD1 Jessup Premier Field 1