Login
Home
Sign Up
Leagues
Tournaments
Classes / Clinics
Drop-In / Pickup
Schedule
Classifieds
Feedback
Links
About Us
Contact Us
Schedule of Games
Games on Sunday, January 12, 2020
<
January 2020
>
S
M
T
W
T
F
S
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
League
Home
Away
Time/Status
Venue
Officials
Youth (WINTER 1) SD2 SAT/SUN 2012 Boys SILVER
2012 Academia Glen Burnie
5 - 4
2012 Central Carroll SC
Complete
Harmans Premier Field #4
Youth (WINTER 1) SD2 SAT/SUN 2010 Boys GOLD
2010 HES Rugrats
0 - 3
2010 SDFC Elite
Complete
Harmans Premier Field #5
Youth (WINTER 1) SD2 SAT/SUN 2011-2012 Boys SILVER
2011 Academia Glen Burnie
4 - 5
2011 SDFC Premier
Complete
Harmans Premier Field #4
Youth (WINTER 1) SD2 SAT/SUN 2009 Girls GOLD
2009 SAC Premier White
3 - 2
2009 Arsenal Red
Complete
Harmans Premier Field #5
Youth (WINTER 1) SD2 SAT/SUN 2009 Girls SILVER
2009 Arsenal 09 White
2 - 2
2009 Catonsville Cobras
Complete
Harmans Premier Field #4
Youth (WINTER 1) SD2 SAT/SUN 2012 Boys SILVER
2012 Baltimore Celtic Lightning
6 - 1
2012 PSC Dynamo Dena
Complete
Harmans Premier Field #5
Youth (WINTER 1) SD2 SAT/SUN 2008 Boys BRONZE
2008 Laurel Atletico
3 - 6
2008 Catonsville Cobras Blue
Complete
Harmans Premier Field #4
Youth (WINTER 1) SD2 SAT/SUN 2009 Girls GOLD
2009 Baltimore Celtic Unity
4 - 8
2009 SAC Premier Blue
Complete
Harmans Premier Field #5
Youth (WINTER 1) SD2 SAT/SUN 2011-10 Girls (U9/10)
2011 Catonsville Cobras Blue
4 - 2
2010 Ellicott City SC Black
Complete
Harmans Premier Field #4
Youth (WINTER 1) SD2 SAT/SUN 2009 Girls GOLD
2009 Bowie Defenders
2 - 5
2009 A3 Crewe
Complete
Harmans Premier Field #5
Youth (WINTER 1) SD2 SAT/SUN 2010 Boys SILVER
2010 Maryland Rush Academy Blue
3 - 2
2010 Broadneck SC Lightning
Complete
Harmans Premier Field #4
Youth (WINTER 1) SD2 SAT/SUN 2009 Girls GOLD
2008 CSC Bulldogs
8 - 2
2009 Broadneck Lightning Bolts
Complete
Harmans Premier Field #5
Sun Coed Open 3rd div Silver
Head Game Strong
1 - 3
Juventus
Complete
Harmans Premier Field #4
Sun Coed Open 4th div United
Severn Run
6 - 2
Shamrocks
Complete
Harmans Premier Field #5
Sun Coed Open 4th div Eagles
Old School
5 - 5
Snakes
Complete
Harmans Premier Field #4
Sun Coed Open 4th div United
Sometimes We're Purple
3 - 7
Kay Why
Complete
Harmans Premier Field #5
Sun Coed Open 4th div United
The Misfits
6 - 2
WaterBreak
Complete
Harmans Premier Field #4
Sun Coed Open 4th div Eagles
The Blue Machines
4 - 6
Red Devils
Complete
Harmans Premier Field #5
Sun Coed Open 4th div Eagles
Baltimore United
7 - 5
Reckless
Complete
Harmans Premier Field #4
Sun Coed Open 3rd div Silver
Blackout 68+1 FC
7 - 6
Tijuana
Complete
Harmans Premier Field #5
Sun Coed Open 3rd div Silver
Puebla GL
9 - 6
Uranus FC
Complete
Harmans Premier Field #4
Sun Coed Open 4th div Eagles
Galaxy
13 - 7
Sum Milk
Complete
Harmans Premier Field #5
Sun Coed Open 4th div Eagles
Pitch Slap
6 - 9
Real Quetzal
Complete
Harmans Premier Field #4
Sun Coed Open 3rd div Silver
FC Las Chivas
8 - 6
Guarani
Complete
Harmans Premier Field #5
Calendar
<
January 2020
>
S
M
T
W
T
F
S
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
Events on Sunday, January 12, 2020
11:00 AM
3:00 PM
(WINTER 1 2019-20)(8 GAMES)($850)(SD1 JESSUP) Youth SAT/SUN League (Dec 7/8 - Feb 1/2)
SD1 Jessup Premier Field 2
1:00 PM
3:00 PM
(WINTER 1 2019-20)(8 GAMES)($850)(SD1 JESSUP) Youth SAT/SUN League (Dec 7/8 - Feb 1/2)
SD1 Jessup Premier Field 1
3:00 PM
8:00 PM
SDI Sun Coed 3rd div
SD1 Jessup Premier Field 2
4:00 PM
10:00 PM
SDII Sun Coed Open
SD2 Harmans Premier Field 4
4:00 PM
10:00 PM
SDII Sun Coed Open
SD2 Harmans Premier Field 5
5:00 PM
9:00 PM
SDI Sun Coed 2nd div
SD1 Jessup Premier Field 1
8:00 PM
10:00 PM
SDI Sun Coed 4th div United
SD1 Jessup Premier Field 2
9:00 PM
11:00 PM
SDI Sun Coed 4th div Eagles
SD1 Jessup Premier Field 1