Login
Home
Sign Up
Leagues
Tournaments
Classes / Clinics
Drop-In / Pickup
Schedule
Classifieds
Feedback
Links
About Us
Contact Us
Schedule of Games
Games on Sunday, March 3, 2019
<
March 2019
>
S
M
T
W
T
F
S
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
League
Home
Away
Time/Status
Venue
Officials
Youth (WINTER 2) (SD2) S/S 2009 Boys (U10) GOLD
Academia Glen Burnie 2009
3 - 2
Green Hornets Premier White
Complete
Harmans Premier Field #4
Youth (WINTER 2) (SD2) SAT/SUN 2009 Girls (U10)
MD United 2009 Red
1 - 2
Crewe
Complete
Harmans Premier Field #5
Youth (WINTER 2) (SD2) S/S 2008 Girls (U11) GOLD
FSC 2008 Red
3 - 4
SAC Premier White 2008
Complete
Harmans Premier Field #4
Youth (WINTER 2) (SD2) S/S 2007 Girls (U12) GOLD
Pipeline SC 07 Pre Academy
7 - 1
PSC Storm
Complete
Harmans Premier Field #4
Youth (WINTER 2) (SD2) S/S 2007 Girls (U12) GOLD
2008 MD United Red
2 - 4
SAC United Blue 07
Complete
Harmans Premier Field #5
Youth (WINTER 2) (SD2) S/S 2008 Girls (U11) GOLD
2009 MD PRIDE
5 - 6
A3 Arsenal
Complete
Harmans Premier Field #4
Youth (WINTER 2) (SD2) SAT/SUN 2010 U9 Girls Gold
SAC Premier White
3 - 5
Baltimore Celtic Fusion
Complete
Harmans Premier Field #5
Youth (WINTER 2) (SD2) SAT/SUN 2010 U9 Girl Silver
PSC Lightning
9 - 1
SP Green 2011
Complete
Harmans Premier Field #4
Youth (WINTER 2)(SD2) SAT/SUN 2010 Boys GOLD
SDFC Premier 2010
3 - 2
2010 SDFC United
Complete
Harmans Premier Field #5
Youth (WINTER 2) (SD2) SAT/SUN 2009 Girls (U10)
FSC Crush
3 - 1
Arsenal 09
Complete
Harmans Premier Field #4
Youth (WINTER 2)(SD2) SAT/SUN 2010/11 Boys BRONZE
2011 Severna Park Green
3 - 5
2010 Severn Sloths
Complete
Harmans Premier Field #5
Youth (WINTER 2) (SD2) S/S 2009 Boys (U10) SILVER
SAC Select Zohdi 09
4 - 3
SAC United Gold
Complete
Harmans Premier Field #4
Youth (WINTER 2)(SD2) SAT/SUN 2010/11 Boys SILVER
2011 SP Black
2 - 5
2011 SAC Premier Blue
Complete
Harmans Premier Field #5
Youth (WINTER 2) (SD2) S/S 2008 Girls (U11) SILVER
Pipeline Girls 2008
0 - 3
A3 Swansea 2008
Complete
Harmans Premier Field #4
Youth (WINTER 2) (SD2) SAT/SUN 2009 Girls (U10)
Ice Strikers
5 - 1
HES Dragons
Complete
Harmans Premier Field #5
Youth (WINTER 2) (SD2) S/S 2007 Girls (U12) SILVER
Blue Jays
3 - 5
Severna Park Pride
Complete
Harmans Premier Field #4
Youth (WINTER 2) (SD2) S/S 2009 Boys (U10) BRONZE
2010/09 Wolverines United
1 - 9
Broadneck Bandits Elite
Complete
Harmans Premier Field #5
Youth (WINTER 2) (SD2) S/S 2009 Boys (U10) BRONZE
2010/09 Linthicum Ferndale
6 - 1
PSC Crew
Complete
Harmans Premier Field #4
Youth (WINTER 2) (SD2) S/S 2008 Girls (U11) SILVER
BSC Bay Raiders
1 - 2
SP Stingrays
Complete
Harmans Premier Field #5
Youth (WINTER 2) (SD2) S/S 2009 Boys (U10) GOLD
PSC Revolution
0 - 2
FSC Strikers
Complete
Harmans Premier Field #4
Youth (WINTER 2) (SD2) S/S 2007 Girls (U12) SILVER
GSP Sting
2 - 4
PSC Purple Storm
Complete
Harmans Premier Field #5
Sun Coed Open 4th div Eagles
Chive So Hard
5 - 5
Wet Nutmeggers
Complete
Harmans Premier Field #4
Sun Coed Open 4th div United
Waterbreak
5 - 3
Galaxy
Complete
Harmans Premier Field #5
Sun Coed Open 4th div Eagles
Baltimore United
3 - 5
Leave My Arse-elona
Complete
Harmans Premier Field #4
Sun Coed Open 4th div Eagles
Super Dragons
11 - 6
Sometimes we Were Purple
Complete
Harmans Premier Field #5
Sun Coed Open 4th div United
The Misfits
1 - 4
Shamrocks
Complete
Harmans Premier Field #4
Sun Coed Open 4th div United
Reckless
10 - 7
Farcelona
Complete
Harmans Premier Field #5
Sun Coed Open 3rd div Gold
Apollo FC
5 - 5
The Magnolia and Chill
Complete
Harmans Premier Field #4
Sun Coed Open 4th div Eagles
The Blue Machines
5 - 4
Pitch Slap
Complete
Harmans Premier Field #5
Sun Coed Open 3rd div Gold
Juventus
6 - 4
Dyslexia Untied
Complete
Harmans Premier Field #4
Sun Coed Open 3rd div Gold
Guarani
5 - 4
Calle Force
Complete
Harmans Premier Field #5
Sun Coed Open 3rd div Silver
Arsenal
3 - 3
United
Complete
Harmans Premier Field #4
Sun Coed Open 3rd div Gold
Goalie and Co.
4 - 10
Toon Squad
Complete
Harmans Premier Field #5
Sun Coed Open 3rd div Silver
Scittbox Woes
4 - 6
Cuervos de Baltimore
Complete
Harmans Premier Field #4
Sun Coed Open 3rd div Silver
Real Quetzal FC
3 - 0
The Snakes
Complete
Harmans Premier Field #5
Calendar
<
March 2019
>
S
M
T
W
T
F
S
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Events on Sunday, March 3, 2019
10:00 AM
3:00 PM
SDFC Winter 2: Sunday Clinics (Ages 3-11) (10am-3pm) (1/20 - 3/10)
SD1 Jessup 5v5 Field 3
3:00 PM
8:00 PM
SDI Sun Coed 3rd div
SD1 Jessup Premier Field 2
5:00 PM
9:00 PM
SDI Sun Coed 2nd div
SD1 Jessup Premier Field 1
5:00 PM
8:00 PM
SDII Sun Coed 3rd Gold
SD2 Harmans Premier Field 4
5:00 PM
8:00 PM
SDII Sun Coed 4th Eagles
SD2 Harmans Premier Field 5
8:00 PM
12:00 AM
SDI Sun Coed 4th United
SD1 Jessup Premier Field 2
8:00 PM
12:00 AM
SDII Sun Coed 3rd Silver
SD2 Harmans Premier Field 4
8:00 PM
12:00 AM
SDII Sun Coed 4th United
SD2 Harmans Premier Field 5
9:00 PM
11:00 PM
SDI Sun Coed 4th Eagles
SD1 Jessup Premier Field 1