Home|Sign In
Schedule of Games
 
<March 2017>
SMTWTFS
2627281234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678
  
  Games on Sunday, March 19, 2017 Print
LeagueHome AwayTime/StatusVenueOfficials
Youth (WINTER 2) SD2 Sat/Sun U11 Girls GOLD LTSC 2 - 4 SAC United Gold Complete AAC Premier Field #4  
Youth (WINTER 2) SD2 Sat/Sun U10 Girls SILVER Waldorf SC '07 Orange 0 - 3 Purple Storm Complete AAC Premier Field #5  
Youth (WINTER 2) SD2 Sat/Sun U9 Girls Pasadena SC United 1 - 6 A3 Arsenal Complete AAC Premier Field #4  
Youth (WINTER 2) SD2 Sat/Sun U8 Boys GOLD Premier Green 9 - 1 ASA Excalibur Complete AAC Premier Field #5  
Youth (WINTER 2) SD2 Sat/Sun U11 Girls SILVER Santos 4 - 4 Maryland Rush '06 Complete AAC Premier Field #4  
Youth (WINTER 2) SD2 Sat/Sun U9 Girls FSC Chaos 2 - 4 Catonsville Cobras Complete AAC Premier Field #5  
Youth (WINTER 2) SD2 Sat/Sun U11 Girls SILVER PSC Thunder 2 - 4 BAYS '06 Cheetahs Complete AAC Premier Field #4  
Youth (WINTER 2) SD2 Sat/Sun U10 Girls SILVER SP Sting 5 - 0 Catonsville Cobras Complete AAC Premier Field #5  
Youth (WINTER 2) SD2 Sat/Sun U11 Girls GOLD Pasadena United '06 2 - 2 SAC United Gold Complete AAC Premier Field #5  
Youth (WINTER 2) SD2 Sat/Sun U9 Boys SILVER SAC Select Hammerheads 2 - 4 Knights Complete AAC Premier Field #4  
Youth (WINTER 2) SD2 Sat/Sun U11 Girls BRONZE Galácticas FC 4 - 4 LTSC Lightning Complete AAC Premier Field #5  
Youth (WINTER 2) SD2 Sat/Sun U9 Girls Jaguar Stars 0 - 8 A3 Oxford Complete AAC Premier Field #4  
Youth (WINTER 2) SD2 Sat/Sun U12 Girls GSPAA Storm 1 - 5 Misfits Complete AAC Premier Field #5  
Youth (WINTER 2) SD2 Sat/Sun U12 Girls SAC Challenge 5 - 3 DAA Rebels Complete HC Pure Play Premier Field #1  
Youth (WINTER 2) SD2 Sat/Sun U10 Girls SILVER Tigers 0 - 6 Pasadena SC Bulldogs Complete AAC Premier Field #4  
Youth (WINTER 2) SD2 Sat/Sun U13/14 Girls SCYA Bulldogs 7 - 2 BHRC Fire and Ice Complete AAC Premier Field #5  
Youth (WINTER 2) SD2 Sat/Sun U12 Girls PSC Strykers 3 - 5 DAA Rebels Complete AAC Premier Field #4  
Youth (WINTER 2) SD2 Sat/Sun U8 Boys SILVER PSC Evolution 4 - 2 LF United Complete AAC Premier Field #5  
Youth (WINTER 2) SD2 Sat/Sun U11 Girls BRONZE Galácticas FC 3 - 3 Galaxy Complete AAC Premier Field #4  
Youth (WINTER 2) SD2 Sat/Sun U9 Girls Severna Park Dynamite 3 - 4 FSC Chaos Red Complete AAC Premier Field #4  
Youth (WINTER 2) SD2 Sat/Sun U9 Boys SILVER SAC Select 3 - 4 GSP Blazers '08 Complete AAC Premier Field #5  
Sun Coed 4th div UNITED Edward Scissorfeet 5 - 7 Kicking Impossible Complete AAC Premier Field #4  
Sun Coed 4th div UNITED Just Enough 14 - 5 Chive So Hard Complete AAC Premier Field #5  
Sun Coed 4th div UNITED Water Break 4 - 5 Dank Engines Complete AAC Premier Field #4  
Sun Coed 4th div EAGLES Pitch Slap 9 - 8 Crazy Honey Badgers Complete AAC Premier Field #5  
Sun Coed 4th div EAGLES LTU 6 - 3 Coaches FC Complete AAC Premier Field #4  
Sun Coed 4th div EAGLES Victorious Secret 0 - 11 Azteca Team Complete AAC Premier Field #5  
Sun Coed 3rd GOLD Truffle Buttler FC 5 - 10 Calle Force Complete AAC Premier Field #4  
Sun Coed 3 rd SILVER Quarter Life Crisis 7 - 2 Rust FC Complete AAC Premier Field #5  
Sun Coed 3 rd SILVER Baltimore United 3 - 4 Guarani Complete AAC Premier Field #4  
Sun Coed 3rd GOLD Los Pollos FC 5 - 6 The Comeback FC Complete AAC Premier Field #5  
Sun Coed 3rd GOLD Borussia Dortmund 3 - 7 Flores United Complete AAC Premier Field #4  
Sun Coed 4th div UNITED Park 4 - 5 Reckless Complete AAC Premier Field #5  
Sun Coed 3 rd SILVER Futbal Bro2 6 - 7 Atletico Internacional Complete AAC Premier Field #4  
Sun Coed 4th div UNITED Shamrocks 4 - 12 Soucy Susans Complete AAC Premier Field #5  

  Events on Sunday, March 19, 2017
Start TimeEnd TimeEventVenue
7:00 AM5:00 PMSDII Winter 2 Youth Sat/Sun League (Sat. 2/11 - Sun. 3/26) 7 gamesSD2 Premier Field 5
7:00 AM5:00 PMSDII Winter 2 Youth Sat/Sun League (Sat. 2/11 - Sun. 3/26) 7 gamesSD2 Premier Field 4
10:00 AM3:00 PMSDFC SPRING Sunday Clinics (Ages 3-11) (10am-3pm) (3/19-5/14)SD1 5v5 Field 3
11:00 AM3:00 PMSDI Winter 2 Youth Sat/Sun League U10B/U11B/U12B/U12G (Sat. 2/11 - Sun. 3/26) 7 gamesSD1 Premier Field 1
12:00 PM1:00 PMSDI Winter 2 Youth Sat/Sun League U10B/U11B/U12B/U12G (Sat. 2/11 - Sun. 3/26) 7 gamesSD1 Premier Field 2
5:00 PM8:00 PMSDII Sun Coed 4th EaglesSD2 Premier Field 5
5:00 PM8:00 PMSDII Sun Coed 3rd GoldSD2 Premier Field 4
8:00 PM12:00 AMSDII Sun Coed 4th UnitedSD2 Premier Field 5
8:00 PM12:00 AMSDII Sun Coed 3rd SilverSD2 Premier Field 4


 

  

Powered By EZFacility
Web enabled mobile phone? Try Mobile Version | Administrators click Here
Languages: English | Español
© 2003-2021 EZFacility.com. All rights reserved.  Privacy Policy | Terms of Use