Login
Home
Sign Up
Leagues
Tournaments
Classes / Clinics
Drop-In / Pickup
Schedule
Classifieds
Feedback
Links
About Us
Contact Us
Schedule of Games
Games on Sunday, March 17, 2019
<
March 2019
>
S
M
T
W
T
F
S
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
League
Home
Away
Time/Status
Venue
Officials
Youth (WINTER 2) (SD2) SAT/SUN 2009 Girls (U10)
GSP Hurricanes
4 - 1
Arsenal 09
Complete
Harmans Premier Field #4
Youth (WINTER 2)(SD2) SAT/SUN 2010 Boys GOLD
Academia Glen Burnie 2010
1 - 3
SAC Select Akinlolu 2010
Complete
Harmans Premier Field #4
Youth (WINTER 2) (SD2) S/S 2009 Boys (U10) GOLD
FSC Strikers
2 - 0
Green Hornets Premier White
Complete
Harmans Premier Field #5
Youth (WINTER 2) (SD2) S/S 2009 Boys (U10) GOLD
Waldorf SC 09 Boys - Orange
(Forfeit) 0 - 3
FSC Strikers
Complete
Harmans Premier Field #4
Youth (WINTER 2) (SD2) S/S 2009 Boys (U10) BRONZE
SAC Boys 2009
1 - 5
Broadneck Bandits Elite
Complete
Harmans Premier Field #4
Youth (WINTER 2) (SD2) SAT/SUN 2010 U9 Girl Silver
PSC Lightning
9 - 1
SP Green 2011
Complete
Harmans Premier Field #4
Youth (WINTER 2) (SD2) S/S 2009 Boys (U10) SILVER
SAC Select Zohdi 09
3 - 2
BRAUSA 09 Yellow
Complete
Harmans Premier Field #4
Youth (WINTER 2) (SD2) S/S 2008 Girls (U11) SILVER
A3 Swansea 2008
0 - 3
SP Stingrays
Complete
Harmans Premier Field #5
Youth (WINTER 2) (SD2) SAT/SUN 2010 U9 Girl Silver
Catonsville Cobras Gold
3 - 1
PSC Lightning
Complete
Harmans Premier Field #4
Youth (WINTER 2) (SD2) SAT/SUN 2009 Girls (U10)
Arsenal 09
0 - 3
Crewe
Complete
Harmans Premier Field #4
Youth (WINTER 2)(SD2) SAT/SUN 2010/11 Boys BRONZE
2011 HES Predators
8 - 2
2010 Severn Sloths
Complete
Harmans Premier Field #5
Youth (WINTER 2) (SD2) S/S 2009 Boys (U10) BRONZE
HES Strikers
1 - 3
PSC Crew
Complete
Harmans Premier Field #4
Youth (WINTER 2) (SD2) SAT/SUN 2010 U9 Girl Silver
A3 Coventry 2011/2010
1 - 3
Catonsville Cobras Gold
Complete
Harmans Premier Field #5
Youth (WINTER 2) (SD2) S/S 2009 Boys (U10) BRONZE
2010/09 Wolverines United
0 - 8
2010/09 Linthicum Ferndale
Complete
Harmans Premier Field #4
Youth (WINTER 2) (SD2) S/S 2007 Girls (U12) SILVER
HES Piranhas
0 - 5
Blue Jays
Complete
Harmans Premier Field #4
Sun Coed Open 3rd div Gold
The Magnolia and Chill
2 - 2
Toon Squad
Complete
Harmans Premier Field #4
Sun Coed Open 4th div United
Farcelona
6 - 7
Shamrocks
Complete
Harmans Premier Field #5
Sun Coed Open 3rd div Gold
Guarani
8 - 6
Goalie and Co.
Complete
Harmans Premier Field #4
Sun Coed Open 3rd div Gold
Apollo FC
8 - 4
Juventus
Complete
Harmans Premier Field #5
Sun Coed Open 3rd div Silver
Arsenal
6 - 5
Real Quetzal FC
Complete
Harmans Premier Field #4
Sun Coed Open 3rd div Gold
Dyslexia Untied
7 - 8
Calle Force
Complete
Harmans Premier Field #5
Sun Coed Open 3rd div Silver
Scittbox Woes
7 - 4
The Snakes
Complete
Harmans Premier Field #4
Sun Coed Open 3rd div Silver
United
5 - 3
Cuervos de Baltimore
Complete
Harmans Premier Field #5
Sun Coed Open 4th div Eagles
Wet Nutmeggers
3 - 5
Sometimes we Were Purple
Complete
Harmans Premier Field #4
Sun Coed Open 4th div Eagles
Leave My Arse-elona
2 - 5
Pitch Slap
Complete
Harmans Premier Field #5
Sun Coed Open 4th div Eagles
The Blue Machines
3 - 4
Super Dragons
Complete
Harmans Premier Field #4
Sun Coed Open 4th div Eagles
Chive So Hard
7 - 13
Baltimore United
Complete
Harmans Premier Field #5
Sun Coed Open 4th div United
Reckless
3 - 0
Waterbreak
Complete
Harmans Premier Field #4
Sun Coed Open 4th div United
The Misfits
2 - 7
Galaxy
Complete
Harmans Premier Field #5
Calendar
<
March 2019
>
S
M
T
W
T
F
S
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Events on Sunday, March 17, 2019
10:00 AM
3:00 PM
SDFC SPRING: Sunday Clinics (Ages 3-11) (10am-3pm) (3/17 - 5/12)
SD1 Jessup 5v5 Field 3
3:00 PM
8:00 PM
SDI Sun Coed 3rd div
SD1 Jessup Premier Field 2
5:00 PM
9:00 PM
SDI Sun Coed 2nd div
SD1 Jessup Premier Field 1
5:00 PM
8:00 PM
SDII Sun Coed 3rd Gold
SD2 Harmans Premier Field 4
5:00 PM
8:00 PM
SDII Sun Coed 4th Eagles
SD2 Harmans Premier Field 5
8:00 PM
12:00 AM
SDI Sun Coed 4th United
SD1 Jessup Premier Field 2
8:00 PM
12:00 AM
SDII Sun Coed 3rd Silver
SD2 Harmans Premier Field 4
8:00 PM
12:00 AM
SDII Sun Coed 4th United
SD2 Harmans Premier Field 5
9:00 PM
12:00 AM
SDI Sun Coed 4th Eagles
SD1 Jessup Premier Field 1