Login
Home
Sign Up
Leagues
Tournaments
Classes / Clinics
Drop-In / Pickup
Schedule
Classifieds
Feedback
Links
About Us
Contact Us
Schedule of Games
Games on Sunday, January 28, 2018
<
January 2018
>
S
M
T
W
T
F
S
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
League
Home
Away
Time/Status
Venue
Officials
Youth (WINTER 1) SD2 Sat/Sun 2005 U13 Girls GOLD
SAC United Chelsea
0 - 4
MD Rush 05G #1
Complete
Harmans Premier Field #4
Youth (WINTER 1) SD2 Sat/Sun 2010 U8 Boys GOLD
SESC 1812's
4 - 1
Pipeline 2010 Black
Complete
Harmans Premier Field #5
Youth (WINTER 1) SD2 Sat/Sun 2005 U13 Girls SILVER
PSC Thunder
4 - 9
ASA Fire #2
Complete
Harmans Premier Field #4
Youth (WINTER 1) SD2 Sat/Sun 2005 U13 Girls SILVER
Severna Park Strykers
1 - 9
Misfits
Complete
Harmans Premier Field #5
Youth (WINTER 1) SD2 Sat/Sun 2005 U13 Girls GOLD
MD Rush 05G #2
3 - 7
Baltimore Union '06 Elite
Complete
Harmans Premier Field #4
Youth (WINTER 1) SD2 Sat/Sun 2005 U13 Girls SILVER
ASA Fire #1
5 - 3
Severna Park Crushers
Complete
Harmans Premier Field #5
Youth (WINTER 1) SD2 Sat/Sun 2005 U13 Girls GOLD
Pipeline Black '06 Pre
1 - 2
SAC United Liverpool
Complete
Harmans Premier Field #4
Youth (WINTER 1) SD2 Sat/Sun 2006 U12 Girls GOLD
LTSC THUNDER
4 - 5
Baltimore Celtic Revolution
Complete
Harmans Premier Field #5
Youth (WINTER 1) SD2 Sat/Sun 2008 U10 Girls SILVER
Wild Cats Soccer Players
3 - 6
Pipeline 2008 Gold
Complete
Harmans Premier Field #4
Youth (WINTER 1) SD2 Sat/Sun 2008 U10 Girls SILVER
Black Widow '08
4 - 8
Blue Jays
Complete
Harmans Premier Field #5
Youth (WINTER 1) SD2 Sat/Sun 2009 U9 Girls GOLD
PSC 09 United
10 - 2
Pipeline 2010 Black
Complete
Harmans Premier Field #4
Youth (WINTER 1) SD2 Sat/Sun 2009 U9 Boys GOLD
Catonsville Cobras
3 - 10
FC USA Force
Complete
Harmans Premier Field #5
Youth (WINTER 1) SD2 Sat/Sun 2009 U9 Boys SILVER
Pipeline 2009 Red
2 - 4
Pipeline 2009 Red 2
Complete
Harmans Premier Field #4
Youth (WINTER 1) SD2 Sat/Sun 2009 U9 Boys GOLD
A3 - Aston Villa
3 - 2
A3 West Brom
Complete
Harmans Premier Field #5
Youth (WINTER 1) SD2 Sat/Sun 2009 U9 Boys SILVER
Harundale Elite Strikers
6 - 3
PSC Evolution
Complete
Harmans Premier Field #4
Youth (WINTER 1) SD2 Sat/Sun 2009 U9 Boys SILVER
SAC FC
5 - 7
Celtics
Complete
Harmans Premier Field #5
Youth (WINTER 1) SD2 Sat/Sun 2009 U9 Boys GOLD
SDFC Premier '09
7 - 3
Warriors
Complete
Harmans Premier Field #4
Youth (WINTER 1) SD2 Sat/Sun 2009 U9 Boys SILVER
LF United
3 - 2
SDFC United '09
Complete
Harmans Premier Field #5
Youth (WINTER 1) SD2 Sat/Sun 2009 U9 Girls SILVER
PSC Fire
0 - 5
Nuria Girls '09
Complete
Harmans Premier Field #4
Youth (WINTER 1) SD2 Sat/Sun 2009 U9 Girls GOLD
FSC Crush
2 - 2
Pipeline 2009 Red
Complete
Harmans Premier Field #5
Youth (WINTER 1) SD2 Sat/Sun 2010 U8 Boys GOLD
Green Gators FC
2 - 5
A3 Bolton
Complete
Harmans Premier Field #4
Youth (WINTER 1) SD2 Sat/Sun 2009 U9 Girls SILVER
Lightning Bolts
1 - 6
United Kicks
Complete
Harmans Premier Field #5
Youth (WINTER 1) SD2 Sat/Sun 2010 U8 Boys GOLD
PSC Prime
7 - 3
SP White
Complete
Harmans Premier Field #4
Youth (WINTER 1) SD2 Sat/Sun 2010 U8 Boys GOLD
SP Lightning
1 - 2
SDFC '10
Complete
Harmans Premier Field #5
Sun Coed 4th Eagles
The Blue Machines
2 - 9
Baltimore United
Complete
Harmans Premier Field #4
Sun Coed 4th United
Waterbreak
5 - 5
Kicking Impossible
Complete
Harmans Premier Field #5
Sun Coed 3rd Silver
Juventus
9 - 11
DMV
Complete
Harmans Premier Field #4
Sun Coed 3rd Silver
Tabajaras FC
5 - 4
Papi Chulos
Complete
Harmans Premier Field #5
Sun Coed 3rd Silver
Guarani
6 - 5
Calle Forces
Complete
Harmans Premier Field #4
Sun Coed 4th United
Shamrocks
3 - 1
Chive So Hard
Complete
Harmans Premier Field #5
Sun Coed 4th Eagles
Leafy Seadragons
9 - 8
Edward Scissorfeet
Complete
Harmans Premier Field #4
Sun Coed 4th Eagles
SVA FC
0 - 3
Crazy Honeybadgers
Complete
Harmans Premier Field #5
Sun Coed 4th United
Dank Engine
5 - 2
Pitch Slap
Complete
Harmans Premier Field #4
Sun Coed 4th Eagles
Reckless
4 - 8
United
Complete
Harmans Premier Field #5
Calendar
<
January 2018
>
S
M
T
W
T
F
S
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Events on Sunday, January 28, 2018
7:00 AM
6:00 PM
SDII (WINTER 1) Youth SAT/SUN League (8 GAMES) (Dec 2/3 - Feb 4/5)
SD2 Harmans Premier Field 4
7:00 AM
6:00 PM
SDII (WINTER 1) Youth SAT/SUN League (8 GAMES) (Dec 2/3 - Feb 4/5)
SD2 Harmans Premier Field 5
10:00 AM
3:00 PM
SDFC Winter 2: Sunday Clinics (Ages 3-11) (10am-3pm) (1/21 - 3/11)
SD1 Jessup 5v5 Field 3
3:00 PM
8:00 PM
SDI Sun Coed 3rd div
SD1 Jessup Premier Field 2
5:00 PM
9:00 PM
SDI Sun Coed 2nd div
SD1 Jessup Premier Field 1
6:00 PM
8:00 PM
SDII Sun Coed 3rd Gold
SD2 Harmans Premier Field 4
6:00 PM
8:00 PM
SDII Sun Coed 4th Eagles
SD2 Harmans Premier Field 5
8:00 PM
12:00 AM
SDI Sun Coed 4th United
SD1 Jessup Premier Field 2
8:00 PM
11:00 PM
SDII Sun Coed 3rd Silver
SD2 Harmans Premier Field 4
8:00 PM
11:00 PM
SDII Sun Coed 4th United
SD2 Harmans Premier Field 5
9:00 PM
12:00 AM
SDI Sun Coed 4th Eagles
SD1 Jessup Premier Field 1